CYBERPRZESTRZEŃ I ŚWIATY WIRTUALNE

Pedagogika medialna wobec wyzwań XXI wieku

VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Termin i miejsce: 24 maja 2024 - gmach Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Warszawa, ul. Szczęśliwicka 40.

Szanowni Państwo,

Katedra Dydaktyki i Pedagogiki Medialnej Instytutu Pedagogiki APS oraz Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego serdecznie zapraszają do udziału w VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Cyberprzestrzeń i światy wirtualne, tym razem odbywającej się pod hasłem Pedagogika medialna wobec wyzwań XXI wieku.

Ostatnie lata postawiły nas w obliczu potężnych, nakładających się na siebie kryzysów i wyzwań o charakterze zdrowotnym, ekologicznym, militarnym czy technologicznym, niosących za sobą poważne konsekwencje społeczne i osobowe. Pandemia, wojna, kryzys klimatyczny czy gwałtowny rozwój Sztucznej Inteligencji o trudnych do przewidzenia skutkach – wszystko to tworzy krajobraz współczesności łatwo wyzwalającej kolejne niepokoje i lęki społeczne, za to trudno poddającej się analizie i kształtowaniu zgodnemu z ludzkimi potrzebami.

W jaki sposób skutecznie stawiać czoła kryzysom, ale też jak stworzyć nowe szanse i efektywnie wykorzystać te, które niosą ze sobą dynamicznie zachodzące zmiany? Jak mądrze reformować szkołę i uczelnię, uwzględniając w programach i formach kształcenia wyzwania wynikające z nowych realiów, w tym z problemu aktywności człowieka w cyberprzestrzeni? W jaki sposób przeciwdziałać ograniczającemu wpływowi praktyk monopolistycznych na obieg informacji naukowej? Jak rozwijać potencjał nowych technologii, nie ignorując związanych z nimi zagrożeń i nie gubiąc z pola widzenia najważniejszego – człowieka?

Wszystkich, którzy pragną poszukiwać wraz z nami odpowiedzi na te pytania, gorąco zachęcamy do udziału w tegorocznej konferencji.

Koszt uczestnictwa: 350 zł
Cena zawiera:
udział w konferencji
dyplom uczestnictwa
materiały promocyjne
publikację artykułu (po uzyskaniu pozytywnej recenzji)
poczęstunek w czasie przerw kawowych
obiad i poczęstunek na zakończenie konferencji

Dokumenty

Pliki do pobrania

Zaproszenie

Program


Zapisz się

Zapisy zostały zakończone Dziękujemy

+

Kontakt

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
ul. Szczęśliwicka 40, 02-353 Warszawa
+48 22 589 36 00

W sprawie szczegółowych informacji dotyczące faktur dla jednostek sektora publicznego prosimy o kontakt pod numer Tel. 589-36-00 wew. 2065
Alicja Pęczyk apeczyk@aps.edu.pl